Teatralne Parkowanie

 2018-2021

„Teatralne Parkowanie” jest imprezą wykorzystującą przestrzeń Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych z okolic jak i z całej Polski i ma charakter przeglądu ciekawych wydarzeń kulturalnych. Doświadczeni organizacją innego wydarzenia „Ulicy (od)nowa” (sierpień 2017 r.) i prezentacją przedstawienia pt.”Szalom na Teofila Królika” na placu Synagogi w Tarnowskich Górach widzimy duże zainteresowanie mieszkańców uczestniczeniem w tego typu wydarzeniami. Zaproszone spektakle będą pokazywane w weekendy (tj sobotę) i będą propozycją wypełnienia wakacyjnej oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta, powiatu i regionu.

 

 

W naszym projekcie ograniczamy się do jednej dziedziny sztuki, jaką jest teatr. Niewiele jest pokazów plenerowych spektakli w mieście i powiecie. Głównym celem przedsięwzięcia jest animacja teatralna mieszkańców w znanej i cenionej  przestrzeni jaką jest Park Miejski z Muszlą Koncertową i skwerem. Pragniemy poprzez zorganizowanie spektakli w tym miejscu nadać Parkowi kulturalnego charakteru. Rozszerzyć jego tradycyjne wykorzystanie (spacery, odpoczynek, sport) nową propozycją aktywności. Kolejnym celem jest zwiększenie i ułatwianie dostępu do uczestnictwa w kulturze poprzez bezpłatną możliwość współuczestniczenia w wydarzeniu wszystkich mieszkańców miasta i całego powiatu.

 

 EDYCJA IV

16 lipca, 21:00 -Teatr Biuro Podróży "Eurydyka"
31 lipca, 21:00 - Fundacja Orbis Tertius - Trzeci Teatr Lecha Raczaka "Misterium Buffo"
7 sierpnia, 20:00 - AteliercuncheoN "Krysolov" (Italy)
20 sierpnia, 20:00 - Fundacja Sztukmistrze "Spektrum"
28 sierpnia , 14:00 Teatr Fuzja "Odkrywcy" (dla dzieci),
                    20:30 Teatr Fuzja "Dywidenda"
 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry

 

 

 

 

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper