Gry Miejskie

Gry miejskie są formą rozrywki i aktywnego spędzania wolnego czasu, a osadzone w nurcie edutainment, czyli nauczania przez zabawę i rozrywkę, mają także nieocenione walory edukacyjne. Obecnie gry miejskie z powodzeniem stosowane są w turystyce oraz promocji i marketingu miast. Łączą w sobie elementy podchodów, gier komputerowych czy RPG (z ang. role playing games – gier gdzie bohaterowie wcielają się w role i podejmują decyzje).

Na popularność gier miejskich wpływa zmiana tendencji w turystyce, która zmienia się z biernej postawy odbiorcy na aktywną, a także na zapotrzebowanie na intensywny kontakt z wybranymi elementami kultury zarówno materialnej jak i niematerialnej. Turysta staje się coraz bardziej świadomy, chce nie tylko odhaczyć kolejne punkty w przewodniku, ale także coś przeżyć, poznać i doświadczyć osobliwego genius loci

 

Gra Miejska: Poza Czasem - 10 października 2015, start o godzinie 12:00 

Podróżuj w czasie – zagraj w grę miejską!

Jak wyglądała przedsiębiorczość w Tarnowskich Górach na przestrzeni wieków? Dowiesz się tego uczestnicząc w naszej grze miejskiej.

Uczestnicy staną się podróżnikami w czasie, którzy pomagają historycznym postaciom w ich codziennych sprawach. Mimo, że postaci te żyją w różnych epokach, to ich światy są połączone i przenikają się między sobą.

Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymują punkt, ale uwaga! liczy się także czas dotarcia na metę!

Drużyny, maksymalnie 3 osobowe, można zgłaszać do 8 października za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

REGULAMIN

Zgoda Rodziców

----------

Spotted Schloss Neudeck-Tarnowitz - 18 sierpnia 2018, start o godzinie 10:00 

Gra miejska jest imprezą wykorzystującą przestrzeń Tarnowskich Gór do realizacji wydarzenia łączącego w sobie turystykę, edukację, kulturę, a formą nawiązuje do podchodów. Uczestnicy otrzymają szereg zadań związanych z postacią Blanki (Blanche) de Paivi, żony Guido Donnesmarcka, kobiety znanej w całej Europie, której życie kryje wiele tajemnic, zagadek i ciekawostek. W grze będzie liczył się spryt, wiedza, szybkość. Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w potrzebne materiały, które będą pełniły funkcję informacyjną i edukacyjną. Gra skierowana jest przede wszystkim do młodzież szkolnej- tak, aby mogła poznać historię rodu Donnesmarcków.

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper