.

Obchody Święta Niepodległości

Narodowy Święto Niepodległości w naszych oczach to święto pełne radości i dobrej zabawy. Pragniemy przypomnieć mieszkańcom, iż odzyskanie niepodległości to wydarzenie radosne. Wydarzenie ma mieć charakter edukacyjny (wykłady, wystawy, pokazy filmów), oraz kulturalny - potańcówka w stylu retro. Wydarzenie ma przybliżać minioną epokę za pomocą strojów, muzyki, starych zdjęć. Zapraszamy wszystkich by uzmysłowić sobie co nasi pradziadkowie myśleli, jak wyglądali i jak się bawili w tamtych ważnych dla Polski dniach.


Wychodząc od radosnego świętowania, chcemy zaktualizować pojęcie "patriotyzmu", który nie musi oznaczać tylko symboli, pompatycznych marszy, ale zwykłą, codzienną radość z bycia Polakiem, znajomość historii, dumę z sukcesów, ale i wyciąganie nauczek z porażek.

Celem jest przypomnienie pozytywnego wydźwięku momentu uzyskania niepodległości przez Polskę. Obecnie, przede wszystkim dla młodych ludzi 11 listopada staje się kolejną datą w kalendarzu, odległym wydarzeniem historycznym. Założeniem jest uczynienie z tej daty okazji do radosnej zabawy, pozytywnego świętowania, a przy tym wzmagania patriotyzmu. Zadaniem jest przypomnienie historii, obyczajów okresu międzywojnia, ukazanie ważnych wydarzeń tego okresu, a także życia codziennego, obyczajów, mód.

Impreza odbyła się w 2012, 2013, 2014 oraz 2015 roku

 

Potańcówka 2016

10 listopada, start o 20:00, Kurna Chata. Wstęp wolny

W programie:

-recital międzywojennych piosenek

-fotobudka

-konkurs na najlepszy strój z epoki

 

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper