Obraz w dźwięku

Letnie cykle filmowe, koncerty na świeżym powietrzu­ to wszystko już było. Jeśli jednak dodamy do tego piękną scenerię amfiteatru Wiśniowego Sadu, filmy opowiadające historie przełomowych wydarzeń muzycznych oraz występy młodych artystów z regionu­ mamy przepis na nowe, ciekawe wydarzenie kulturalne na mapie Tarnowskich Gór.

Filmy – zarówno dokumentalne oraz fabularne mają przybliżyć widzom historię muzyki, najważniejsze zjawiska (polski rock, rythm and blues, punk rock, amerykańki rock). Zróżnicowane tematy przyciągną różną publiczność – w różnym wieku, jak i o różnych gustach muzycznych.

Koncerty będą okazją dla młodych zespołów do zaprezentowania się przed większą publicznością. Te, podobnie jak filmy będą reprezentować różne style muzyczne, gatunki.

Cykl spotkań ma być jednocześnie wydarzeniami kulturalnymi, ale także edukacyjnymi – poprzez filmy, które przybliżą historię muzyki.

Efektem będzie zagospodarowanie czasu młodzieży pozostającej w mieście w trakcie wakacji, zapewnienie im ambitnej rozrywki. Brak opłat za wstęp pozwoli większej grupie uczestniczyć w wydarzeniu.

Miejsce wydarzenia- amfiteatr „Wiśniowego Sadu” zapewnia kameralną atmosferę, miejsce do dyskusji i rozmów po projekcjach a koncertach, co z kolei pomaga w integracji.

Program w 2015 roku:

10 lipca - pokaz filmu "Beats of freedom"
17 lipca - koncert MILKY WISHLAKE
24 lipca - pokaz filmu "Ray"
31 lipca - koncert - duet akustyczny
7 sierpnia - film "The doors"
14 sierpnia - koncert OWCZAREK KRUSBERSKI
21 sierpnia - film "Soul Boys of the Western World"
28 sierpnia - koncert MELOMANIA

WSTĘP WOLNY!

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper