Nieme na Plan

Wydarzenie „Nieme na Plan” jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez festiwal Muzyka na Plan. Z racji edycji VI, która odbyła się w styczniu 2016 (a nie jak do tej pory poprzednie edycje w październiku), organizatorzy pragną zachowań swoistą ciągłość wydarzenia. Podczas projektu zostaną zaprezentowane najciekawsze realizacje, które odbyły się przy okazji poprzednich edycji festiwalu.
Zobacz galerię Muzyki na Plan -> http://gorykultury.com/galeria/muzyka-na-plan-2010

Będzie to także zapowiedź VII edycji, oraz okazja do poznania kina niemego, oraz aktualizacji go. Główną ideą projektu są projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną, wraz z szansą dla młodych muzyków. Poprzednich sześć edycji pokazały wzrastające zainteresowanie ze strony publiczności oraz wykonawców chcących wziąć udział w wydarzeniu.

 

WSTĘP WOLNY!

1.10, godz.19:00 - pokaz filmu "Microcosmos" z muzyką na żywo - November might be fine, Centrum Kultutry Ślaskiej w Nakle Śląskim (bezpłatny transport odjedzie o 18.30 z dworca MZKP)

8.10, godz.19:00 - pokaz filmu "Generał" z muzyką na żywo - Marcin Pukaluk, Restauracja Kurna Chata

22.10, godz.19:00 - pokaz filmu "Chungking Express" z muzyką na żywo - SLPWK, Kosmata

12.11, godz.19:00 - pokaz filmu "Lokator" z muzyką na żywo - The Washing Machine, Wymiennikownia ciepła przy ul. Saperów

 

"Lokator" to najważniejsze nieme arcydzieło Alfreda Hitchcocka, które wywarło ogromny wpływ na kształt późniejszych dzieł mistrza suspensu, a także współczesnych thrillerów. Fantastyczny scenariusz inspirowany historią Kuby Rozpruwacza oraz obsadzenie w głównej roli Ivora Novello - wielkiego gwiazdora swoich czasów i oczywiście artystyczne walory dzieła sprawiły, że Hitchcock zyskał dzięki niemu uznanie wybitnego twórcy.

 

Grupa "The Washing Machine", nie zważając na panujące trendy muzyczne, od kilku lat konsekwentnie udowadnia, że na polskiej scenie jest miejsce na bezkompromisowy rock and roll. Jako współcześni taperzy, muzycy zmierzą się z klasyką filmową mistrza suspensu.

 

 

Projekt został dofinansowany ze środków Marszałka woj.śląskiego

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper