.

Muzyka na Plan, edycja VII

20-22 października, Szkoła Muzyczna w Tarnowskich Górach - FESTIWAL "MUZYKA NA PLAN"

https://www.facebook.com/events/1481284918633049/?active_tab=about

Wystąpią:

*Lód 9 i "Gabinet Doktora Caligarii"
*Lugola i "Triumf Woli"
*KUNA i "Alicja w Krainie Czarów" & "Genuine"
*Baśnie dla dorosłych i "Podróż na księżyc"&"Frankenstein" & "A Study In Choreography For Camera" & "Ritual in Transfigured"
*Eduardo Bortolotti i "Wicher"
*Bartek Pokrywka i "Metropolis"
*STN i "Berlin - symfonia miasta"
*Aleksandra Wagner i "Człowiek z kamerą filmową"
*Dementria i "Nosferatu"
*Bedebebede&Purandare i "Au Secours" & "Nawiedzony dom" & "Podróż na Marsa" & "Antrakt"Dodatkowo w programie warsztaty i wykłady.

Muzyka Na Plan to jedyny w Polsce, festiwal w formie konkursowej w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. Główną ideą projektu są projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną, dzięki której stają się one bardziej aktualne i przystępne współczesnym widzom. W ten sposób publiczność ma okazję doświadczyć starych filmów z niejednokrotnie zaskakującym dźwiękiem, zrealizowanym specjalnie na potrzeby wydarzenia. Dzięki innowacyjnemu łączeniu sztuki obrazu z dźwiękiem festiwal podkreśla, iż kino nieme doskonale wpisuje się w dyskurs na temat intermedialności.

Pojedyncze projekty tego typu pojawiają się na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach filmowych, lecz tylko w charakterze imprezy towarzyszącej. Postanowiliśmy poświęcić im cały festiwal, gdyż uważamy, że nie należy zapominać o tradycji i korzeniach sztuki filmowej. Poprzednie sześć edycji pokazały wzrastające zainteresowanie ze strony publiczności oraz wykonawców chcących wziąć udział w wydarzeniu. Muzyka Na Plan realizowana jest jako konkurs - publiczność i jury wybierają najlepsze wykonanie spośród wszystkich projekcji, biorących udział w konkursie. Każdy wykonawca wybiera film, do którego muzykę będzie tworzył. Niezbędne do odpowiedniego przygotowania ścieżki dźwiękowej, jest zrozumienie i zinterpretowanie przekazu, wypływającego z dzieła. Autor najlepszego podkładu otrzymuje nagrodę pieniężną.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. https://www.youtube.com/channel/UC62MCaCQJyV0Dt16OAYGshw

JoomShaper